Patenty Rejestracja łodzi

Marcin Zieliński obronił tytuł Mistrza Świata w motorowodnej Formule 500

Dwudziesty medal w karierze i drugi z rzędu złoty w „królewskiej” Formule 500 – Marcin Zieliński został ponownie Mistrzem Świata. Reprezentant Polski stanął na najwyższym stopniu podium w niemieckim Halbendorfie, gdzie kończył się tegoroczny sezon czempionatu, na który składały się łącznie cztery eliminacje.

więcej...

Motorowodne MŚ F500: czas na dopełnienie formalności

W weekend ostateczne rozstrzygnięcia w mistrzostwach świata Formuły 500. Dla lidera cyklu, Marcina Zielińskiego, te zawody powinny być tylko dopełnieniem formalności, bo tytuł mistrzowski ma tak naprawdę "w kieszeni". Dlaczego? Polak wygrał trzy dotychczasowe eliminacje, a jedyny zawodnik, który mógł mu jeszcze zagrozić, w Niemczech na 99 procenty nie wystartuje z powodu kontuzji.

więcej...

Zostań motorowodniakiem! Poznaj terminy egzaminów do 08.10

Początek jesieni to nadal świetny czas, by zostać motorowodniakiem.  Jeśli posiadasz odpowiednią wiedzę i umiejętności, przystąp do egzaminu na uprawnienia motorowodne. Jeśli chcesz zdobyć taką wiedzę i zapoznać się z motorowodną praktyką, zapisz się na szkolenie. Polecamy ośrodki egzaminacyjne autoryzowane przez PZMWiNW.

więcej...

Wodna Formuła 1 wraca do gry po niespełna czterech miesiącach

W najbliższy weekend (3-6 października) w kultowym mieście Chin, Szanghaju, odbędzie się czwarta runda Mistrzostw Świata UIM F1H2O, a nowy tor wyścigowy na potężnej rzece Huangpu (Rzeka Żółtego Brzegu)  stanowi nowe wyzwanie dla kierowców.

więcej...

Poznajcie medalistów Międzynarodowych Motorowodnych MP 2024

W wielkopolskim Rogoźnie zakończyła się ostatnia tegoroczna eliminacja Międzynarodowych Motorowodnych Mistrzostw Polski. Rywalizacja na krajowych akwenach toczyła się w czterech klasach – GT30, OSY400, P-750 i F125.

Marcin Zieliński Wicemistrzem Europy w motorowodnej Formule 500

Trwa znakomita passa Marcina Zielińskiego. Polski motorowodniak, który przed rokiem został Mistrzem Świata i Mistrzem Europy w „królewskiej” Formule 500, do swojej bogatej kolekcji medalowej dołożył kolejny krążek. Tym razem szczecinianin został drugim zawodnikiem na Starym Kontynencie. Tytuł wywalczył podczas czempionatu w Rogoźnie (28-29 września).

więcej...

Czy ktoś zatrzyma Marcina Zielińskiego?

W ostani weekend września w Rogoźnie zostaną rozegrane motorowodne ME w F500. Faworytem zawodó jest reprezentant Polski Marcin Zieliński. Pochodzący ze Szczecina zawodnik to Mistrz Świata i Mistrz Europy z 2023 roku, a także zdecydowany lider toczących się tegorocznych mistrzostw globu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by Zieliński drugi raz z rzędu zakończył sezon w „królewskich pięćsetkach” w podwójnej koronie – mówią zgodnie polscy kibice i eksperci.

więcej...

więcej...

więcej...

Motorowodne Rogoźno 2024: co, gdzie, kiedy?

To już ostatni akcent motorowodnego sezonu w Polsce w tym roku. W Rogoźnie, w dniach 28-29 września, zostaną rozegrane Mistrzostwa Europy Formuły 500 i ostatnia runda Międzynarodowych Motorowodnych Mistrzostw Polski w czterech klasach. Poznajcie harmonogram zawodów i ważne informacje logistyczne, ktore ppozwolą Wam spędzić najbliższe dni razem z nami.

więcej...

Wakeboardowe mistrzostwa świata: 4 medale dla reprezentantów Polski

Z najważniejszej w sezonie imprezy w wakeboardzie i wakeskacie, czyli mistrzostw świata za wyciągiem, polscy zawodnicy przywożą 4 medale. Na podium w Paryżu zameldowali się: Elżbieta Nitsze, Agnieszka Kobylańska, Igor Sikorski i Bartosz Weselak.

więcej...

więcej...

Juliusz Roman z medalem ME Skuterów Wodnych!

Przed rokiem było złoto, tym razem jest brąz – Juliusz Roman stanął na najniższym stopniu podium mistrzostw Europy skuterów wodnych w klasie Runabout GP4. Medale wręczono po rozegraniu trzeciej, ostatniej rundy ME, która odbyła się w portugalskiej Mirze w dniach 27-29 września.

więcej...

Polacy na starcie w 3. rundzie ME Skuterów Wodnych

W niedzielę poznamy medalistów tegorocznych Mistrzostw Europy Skuterów Wodnych. W Grand Prix Miry w Portugalii wystartuje trzech reprezentantów Polski. W klasie Runabout GP1 Andrzej Wiśniewski i Krzysztof Olszewski, w klasie Runabout GP4 Juliusz Roman. Cała trójka reprezentuje ełcki klub Black Shadows Power Team.

więcej...

Ten rekord przechodzi do historii! 30 medali polskich narciarzy wodnych na ME!

Absolutna dominacja polskich narciarzy wodnych na ME Juniorów i Seniorów za Wyciągiem. Podczas zawodów w Sosnowcu (20-22.09.2024r., ośrodek Wake Zone Stawiki) nasi kadrowicze, którzy startowali we wszystkich czterech kategoriach wiekowych (U15, U19, +35 i +45),  wywalczyli łącznie aż 30 medali - 3 drużynowe i 27 indywidualnych.